שלום

שלום לכולם, שמי עמוס! נכון, אני קרוי על שם הנביא עמוס בתנ״ך. שם המשפחה שלי ללים, כמו עלים. משמעותו של שם המשפחה שלי בסינית הוא יער. שמי במנדרינית הוא ״ וי ואנג ״, שזה אומר ״ תקוה גדולה. ״ אני והאחים שלי נקראים על שמות שלושת נוצרי מדה טובה בברית החדשה שזה: אמונה, תקוה ואהבה.

אני מסינגפור , ואני מדבר אנגלית וסינית. כעת, אני רוצה ללמוד עברית! עד הקיץ שעבר, יש לי עשר שיעור עברית עם מורה פרטית מישראל . מורה שלי ישראלית אבל היא גרה בסינגפור. אחרי שיעור עשירי אני הפסקתי ללמוד מחוסר זמן וכסף. מאז אני לומד עברית לבד: אני מדבר עברית עם חבר ישראלי שלי וקרא בתנ״ך. לפעמים אני צפה בוידאו באינטרנט במחשב שלי. עכשו אני רוצה ללמוד שש שעות בכל שבוע. חוץ מעברית אני גם לומד מלאית באוניברסיטה. ללמוד שתי שפת יחד זה קשה מידי.

אני כותב מעט מידי בעברית, אבל אני רוצה לשפר את העברית שלי. אני חושב, שהדרך הכי טובה לשפר את העברית שלי היא לכתוב עיתון בעברית ולחשוב בעברית, אך זה קשה מידי, אני מותש בגלל שזה דורש יותר מדי חשיבה! כדי לכתוב בעברית אני צריך להשתמש במילון בן-יהודה וגוגל טרנסלייט כי אני יודע מעט מדי מילים. ללא עזרת מילון וגוגל, אני לא יכול לכתוב מילים רבות